League
2A Schools
2A Schools
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:New ad 300 X 250 Way Scarff
Boys Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Clover Park0000
Eatonville0011
Evergreen0000
Fife0002
Foss0000
Foster0000
Franklin Pierce0000
Highline0000
Lindbergh0000
Orting0000
Renton0000
River Ridge0000
Steilacoom0000
Tyee0000
Washington0000
White River0020


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Sep 18
5:00 PM
River Ridge
Foster
Clover Park
Eatonville *


EHS
5:00 PM
Washington
Lindbergh
Foss
Orting *


OHS
5:00 PM
Steilacoom
Highline
Franklin Pierce
Evergreen *


EVCampus
5:00 PM
White River
Tyee
Fife
Renton *


PhArnold
Saturday, Sep 21
Time TBD
Three Course Challenge
River Ridge


Camp Rilea
9:00 AM
Ft. Steilacoom Invite
Orting


FtSteil
9:00 AM
Skyline
Mt Rainier
Kennedy Catholic
Kelso
Hazen
Steilacoom *


StlcmHS
9:00 AM
Ft. Steilacoom Invite
Fife
Evergreen


FtSteil
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Renton Opponent  
Thu, Sep 12 Class Meet

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Wed, Sep 18 SPSL Meet 1 - Renton
Renton (Host)
Fife
Tyee
White River
5:00 PM Home PhArnold
        Boys JV @ 4PM
Thu, Sep 26 SPSL Meet 2 - Foss
Foss (Host)
Eatonville
Evergreen
Renton
5:00 PM Away WP
        Boys JV @ 4PM
Tue, Oct 8 SPSL Meet 3 - Highline
Highline (Host)
Lindbergh
Renton
River Ridge
5:00 PM Away St. Martin
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Cleveland
Cashmere
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Ellensburg
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Klahowya
Kingston
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\\\\\\\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Sequim
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
9:00 AM Away LWHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 17, 5:00 PMSPSL North Division Championship at North SeaTac Park
 Oct 26, 12:00 AMSPSL League Championship at Fort Steilacoom Park
 Nov 2, 12:00 AM2A West Side Classic at Chambers Bay
 Nov 9, 12:00 AM2A WIAA State Championship at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 NPSLAthletics.org
Advertising Privacy Policy