League
1A
2A
North Kitsap
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Gymnastics   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:New ad 300 X 250 Way Scarff
Boys Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Bremerton0000
Kingston0000
Klahowya0000
North Kitsap0000
North Mason0000
Olympic0000
Port Angeles0000
Port Townsend0000
Sequim0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Sep 11
 
Eagle Jamboree
Sequim
Port Angeles
Olympic
Kingston
Forks
Klahowya *


KSS
Saturday, Sep 14
 
Sehome Invitational
Squalicum
Shorewood
Sedro-Woolley
Port Townsend
Oak Harbor
Nooksack Valley
Mountlake Ter
Mount Vernon
Monroe
Meadowdale
Marysville-Pil
Marysville-Get
Lynnwood
Lynden Chr
Lynden
Lakewood
Kamiak
Granite Falls
Glacier Peak
Ferndale
Ellensburg
Edmonds-Wd
Cedar Pk Chr Bo
Cascade
Burlington-Ed
Blaine
Arlington
Anacortes
Sehome *


Civic
 
The 21st Bellarmine Invite
Olympic
Auburn Riv
Bellarmine *


BPHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

  Date Opponent Time Place  
Tue, Sep 17 NKHS vs NMHS @ KSS
Klahowya (Host)
North Kitsap
North Mason
5:00 PM Away KSS
Sat, Sep 21 42nd Salt Creek Invitational
Port Angeles (Host)
Bremerton
Forks
Granite Falls
Interlake
Klahowya
Kingston
Nathan Hale
North Kitsap
North Mason
Olympic
Sequim
Shelton
11:30 AM Away Salt Creek
        Open Race 9:45, JV B 10:30, JV G 11:00, VG 12:01
Wed, Sep 25 PAHS vs NKHS @ Sequim
Sequim (Host)
North Kitsap
Port Angeles
5:00 PM Away RobinH
Wed, Oct 2 BHS vs OHS @ North Kitsap
North Kitsap (Host)
Bremerton
Olympic
5:00 PM Home Battlept
Wed, Oct 9 PTHS vs NKHS @ Kingston
Kingston (Host)
North Kitsap
Port Townsend
5:00 PM Away KHS
        At Whitehorse Golf Course
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Cleveland
Cashmere
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Ellensburg
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Klahowya
Kingston
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\\\\\\\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Sequim
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
9:00 AM Away LWHS
Thu, Oct 24 OL XC Championships
Port Townsend (Host)
Bremerton
Kingston
Klahowya
North Kitsap
North Mason
Olympic
Port Angeles
Sequim
5:00 PM Away PTGC

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 2, 12:00 AM2A WCD III XC Championships at Chambers Bay
 Nov 9, 12:00 AMWIAA State XC Championships at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 NPSLAthletics.org
Advertising Privacy Policy