League
Cascade Division
Olympic Division
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Gymnastics   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:New ad 300 X 250 Way Scarff
NPSL 4A Volleyball
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

NPSL All League Teams
Nov 13, 2018 10:38 AM

CASCADE DIVISION ALL LEAGUE TEAMS

MVP: Zaiah Calvin, Kentridge, OH, 12th

1st Team:

Paige Anthony, Tahoma, OH, 12th

Austin Ibale, Kentridge, S, 12th

Chey Jones, Tahoma, OH, 11th

Pearl Moore, Kennedy Catholic, OH, 11th

Dyamonde Schirmer, Kennedy Catholic, S, 12th

Kate Wick, Kentridge, OH, 12th

McKenna Peters, Tahoma, Lib, 11th

2nd Team:

Carmin Bains, Kent-Meridian, L, 12th

Nelly Escandon, Kentridge, L, 12th

Chalyse Fuimanno, Kentwood, MH, 11th

Madeline Gooding, Kentridge, MB, 11th

Anna Hardy, Mount Rainier, OH, 12th

Emma Hartvickson, Kentlake, OH, 11th

Kaileahna McCollum, Tahoma, 12th

Olivia Van Rens, Kentwood, OH, 12th

Allison Stewart, Kentwood, S, 10th

Honorable Mention:

Olivia Baker, KM, OH, 11th

Sophia Collins, KM, S, 12th

Emilla Seaman, KR, S, 11th

Emma Agostini, KL, OH, 11th

Erin Bedry, KL, L, 12th

Chloe Hawker, KL, OPP, 11th

Marissah Banuelos, MR, OH, 10th

Alyssa Debiase, MR, MB, 12th

Kennedy Kibby, Tah, S, 11th

Kaia Garcia, Tah, DS, 11th

Rachel Davis, Tah, OH, 10th

Jessi Gaul, KW, OH/MB 10th

Caitlin James, KW, L, 11th

Sharli Oneil, KC, OH, 10th

Amaya Cook, KC, MB, 12th

Coach of the Year: Eric Han


OLYMPIC DIVISION ALL LEAGUE TEAMS

MVP - Camden Hielborn – Auburn Riverside – S – 11th

1st team:

Bri Ingram – Auburn Riverside – MH - Junior

Boletta Joyce Muliaganotoa – Federal Way - OH – 12th

Emily Miller – Enumclaw – OH – 12th

Lilly Zimmerman – Auburn Riverside – OH – 10th

Maki Bispham – Federal Way – Libero/OH – 11th

Katelyn Weyer – Enumclaw – MH – 12th

Renee Tiumalu – Todd Beamer – Libero/OH – 12th

2nd Team

Siarah Brown – Auburn – S – 11th

Lanae Wohimacher – Auburn Riverside – OH – 12th

Lauren Hansen – Enumclaw – MH – 12th

Gjianni White – Thomas Jefferson – OH – 11th

Jenna Lacey – Auburn Mountainview – OH – 11th

Mele Veikoso – Federal Way – S – 12th

Jessilyn Huizen – Enumclaw – Opp – 11th

Honorable Mention

Dyvhine Fonoti – TJ – S – 10th

Dyvhon Fonoti, TJ – OH – 10th

Charity Sevaaetasi – Aub – Lib – 11th

Maddie Milton – Aub – OH – 11th

Penina Keni – FW – OH – 12th

Asia Stewart – FW – MH – 10th

Caitlin Chan – FW – S – 10th

Hannah Couch AR – S/OH – 9th

Krisee Copeland – AR – MH – 9th

Azaria Johnson – AMV – MH – 11th

Maddie Milton – Aub – OH – 11th

Aryn Spenser – Dec – OH – 10th

Bella O’Brien – Dec – OH – 10th

Coach of the Year: Jackie Carel



Copyright 2007-2016 NPSLAthletics.org
Advertising Privacy Policy