League
Cascade Division
Olympic Division
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:New ad 300 X 250 Way Scarff
Boys Wrestling
NPSL 4A - Cascade
   Conf.  Overall
 WLWL
Kentwood5060
Tahoma3030
Kent Meridian3232
Hazen3232
Kentridge2222
Kentlake2222
Kennedy Catholic0507
Mt Rainier0507


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Tuesday, Jan 16
Final
Scored By: Bobby.Brokenshire1
72Tahoma
12Kennedy Catholic *


Thursday, Jan 18
7:00 PM
Kent Meridian
Kentwood *


KWHS
7:00 PM
Kentlake
Kentridge *


KRHS
7:00 PM
Kennedy Catholic
Mt Rainier *


MRHS
7:00 PM
Tahoma
Hazen *


Hazen
7:00 PM
Enumclaw
Auburn *


AHS
7:00 PM
Todd Beamer
Auburn MV *


AMHS
7:00 PM
T Jefferson
Decatur *


Decatur
7:00 PM
Auburn Riv
Federal Way *


FWHS
Friday, Jan 19
5:00 PM
Duel Meet
Willapa Valley
South Bend
Shorewood
Renton
Kennedy Catholic
Raymond *


RHS
Saturday, Jan 20
Time TBD
W Valley (Yak)
Stadium
Sequim
Rainier Beach
Puyallup
Marysville-Get
Kent Meridian
Kamiak
Curtis
Capital
Bellarmine
Arlington
Foss *


Time TBD
Dream Duals
Enumclaw


Spokane Co
Time TBD
South Kitsap Invitational
Auburn Riv


SKHS
7:00 AM
Skyline
Quincy
Oak Harbor
Liberty
Highline
Decatur
Bonney Lake
Hazen *


Hazen
9:00 AM
King of the HIlls
W F West
Squalicum
Shelton
Sedro-Woolley
Port Angeles
Orting
Olympic
Nathan Hale
Mariner
Graham Kapowsin
Edmonds-Wd
Eastlake
Burlington-Ed
Bremerton
Bishop Blanchet
Bethel
Bainbridge
Auburn MV
Black Hills *


BHHS
9:30 AM
Peninsula
Kentlake
Cedarcrest
South Kitsap *


SKHS
10:00 AM
Willapa Valley
South Bend
Shorewood
Renton
North Beach
Montesano
Monroe
Kennedy Catholic
Ilwaco
Raymond *


RHS
10:00 PM
Auburn
Lakes *


LakesHS
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Kentwood Opponent  
Wed, Nov 29 Kentwood 45 Rogers (Puyallup) 28
Sat, Dec 2 Edmonds Invite
Kentwood 115 Edmonds-Woodway (Host) 0
Arlington 63
Burlington-Edison 92
Bremerton 23
Bonney Lake 167
Central Kitsap 50
Decatur 101
Everett 92
Ferndale 105
Hazen 76
Highline 81
Juanita 36
Kelso 224
Lindbergh 32
Lincoln 98
Meadowdale 63
North Central 131
Nathan Hale 34
Oak Harbor 31
Peninsula 97
Southridge 178
Squalicum 104
Shorewood 35
Sedro-Woolley 54
Todd Beamer 31
Union 94
* Thu, Dec 7 Kentwood 45 Kentridge 17
Fri, Dec 8 Battle at the Border
Sat, Dec 9 Battle at the Border
* Wed, Dec 13 Kentwood 57 Hazen 12
Sat, Dec 16 Rogers Tournament
Kentwood 210 Rogers (Puyallup) (Host) 208
Bethel 55
Bellarmine 68
Enumclaw 198
Kent Meridian 119
Lewis and Clark 128
Timberline 103
* Thu, Jan 4 Kentwood 78 Mount Rainier 0
Sat, Jan 6 Rumble by the River
Kentwood Auburn Riverside (Host)
Cascade Christian
Curtis
Eisenhower
Kennedy Catholic
Mariner
Steilacoom
Sumner
South Kitsap
Wilson
* Wed, Jan 10 Kentwood 65 Kentlake 4
* Thu, Jan 11 Kentwood 61 Kennedy Catholic 12
Sat, Jan 13 MP Premier Tournament
Kentwood Marysville-Pilchuck (Host)
Bethel
Cascade
Decatur
Granite Falls
Glacier Peak
Inglemoor
Jackson
Omak
O'Dea
Sehome
Squalicum
Stanwood
Wenatchee
Woodinville
        Weigh In at 7:30

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Jan 18 Kent Meridian
7:00 PM Home KWHS
        JV Start Time: 6:00
* Wed, Jan 24 Tahoma
7:00 PM Away Tahoma
        JV Start Time: 6:00
Sat, Jan 27 Kentwood JV Boys Tournament
8:00 AM Home KWHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 2, 12:00 AM
Feb 3, 12:00 AM
Sub Regional Wrestling Tournament at TBD
 Feb 10, 10:00 AMRegional Wrestling Tournament at Tahoma High School
 Feb 16, 12:00 AM
Feb 17, 12:00 AM
State Wrestling Tournament at Tacoma Dome
 

Copyright 2007-2016 NPSLAthletics.org
Advertising Privacy Policy