League
Cascade Division
Olympic Division
Thomas Jefferson
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Gymnastics   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Dance & Drill 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:New ad 300 X 250 Way Scarff
Boys Wrestling
NPSL 4A - Olympic
   Conf.  Overall
 WLWL
Auburn Riv6070
Enumclaw5152
Auburn3333
Decatur2121
Auburn MV2424
Todd Beamer0303
Federal Way0303
T Jefferson0303


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Jan 16
 
Tahoma
Kennedy Catholic
Hazen
Mt Rainier *


MRHS
 
Federal Way
Decatur
T Jefferson
Todd Beamer *


ToddBmr
Final
Scored By: Kyle.Jones
21Auburn
59Auburn Riv *


Final
Scored By: Kyle.Jones
21Auburn MV
56Auburn Riv *


Final
Scored By: Kyle.Jones
29Enumclaw
48Auburn Riv *


Final
Scored By: Kyle.Jones
39Auburn
30Auburn MV *


Final
Scored By: Kyle.Jones
19Auburn
55Enumclaw *


Final
Scored By: Kyle.Jones
15Auburn MV
60Enumclaw *


Final
Scored By: Todd.Lantz
57Kent Meridian
21Kentridge *


Final
Scored By: Todd.Lantz
54Kentlake
17Kentridge *


Final
Scored By: Todd.Lantz
62Kentwood
3Kentridge *


Final
Scored By: Todd.Lantz
48Kent Meridian
23Kentlake *


Final
Scored By: Todd.Lantz
12Kent Meridian
45Kentwood *


Final
Scored By: Todd.Lantz
13Kentlake
57Kentwood *


Saturday, Jan 19
Time TBD
South Kitsap Tourney
Squalicum
Rogers (Puy)
Peninsula
Kentlake
Evergreen
Cedarcrest
Auburn Riv
South Kitsap *


SKHS
Time TBD
Willapa Valley
Tenino
South Bend
Shorewood
Shelton
Renton
North Beach
Mt. Tahoma
Kennedy Catholic
Hoquiam
Adna
Raymond *


RHS
Time TBD
Dream Duals
Enumclaw


Spokane
8:00 AM
Willie Stewart Invite
Wilson
W Valley (Yak)
Stadium
Puyallup
Mt Rainier
Marysville-Get
Lincoln
Life Christian
Kent Meridian
Curtis
Chief Leschi
Bellarmine
Arlington
Foss *


FossHS
9:00 AM
Quincy
Liberty
Bonney Lake
Hazen *


Highline
10:00 AM
Border Brawl
Union
T Jefferson
Eastlake
Battle Ground
Heritage *


HHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Thomas Jefferson Opponent  
Sat, Dec 1 Auburn Invite
* Wed, Dec 5 Thomas Jefferson 6 Auburn Riverside 76
Sat, Dec 8 Hurricane Harris Invite
Thomas Jefferson Decatur (Host)
Hazen
Kentlake
Oak Harbor
Shorewood
Timberline
* Wed, Dec 12 Thomas Jefferson 15 Auburn 60
Fri, Dec 14 Hammerhead Invitational
Thomas Jefferson 1 Central Kitsap (Host) 1
Bainbridge 1
Eastmont 1
Hanford 1
Kingston 1
Olympic 1
Port Angeles 1
Port Townsend 1
River Ridge 1
Shelton 1
Timberline 1
Union 1
W F West 1
Wilson 1
Sat, Dec 15 Hammerhead Invitational
Thomas Jefferson 0 Central Kitsap (Host) 0
Bainbridge 0
Eastmont 0
Hanford 0
Olympic 0
Port Townsend 0
River Ridge 0
Shelton 0
Timberline 0
Union 0
W F West 0
Wilson 0
Fri, Dec 28 Doc Herren
Thomas Jefferson 1 Auburn (Host) 1
Auburn Riverside 1
Enumclaw 1
Hazen 1
Kent Meridian 1
Sat, Dec 29 Doc Herren
* Wed, Jan 9 Thomas Jefferson 6 Enumclaw 76
* Wed, Jan 16 Quad Meet
Thomas Jefferson Todd Beamer (Host)
Decatur
Federal Way

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Jan 19 Border Brawl
Heritage (Host)
10:00 AM Away HHS
* Wed, Jan 23 Auburn Mountainview
7:00 PM Away AMHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 4:00 PM
Feb 2, 10:00 AM
Sub District Tournament at Auburn High School
 Feb 9, 10:00 PMRegional Tournament at Todd Beamer High School
 Feb 15, 12:00 AM
Feb 16, 12:00 AM
State Tournament at Tacoma Dome
 

Copyright 2007-2016 NPSLAthletics.org
Advertising Privacy Policy