League
3A
Yelm
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Cheer   Dance & Drill   Unified Basketball 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:New ad 300 X 250 Way Scarff
Girls Wrestling
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Yelm Opponent  
Sat, Dec 1 "Jump on In" Tournament
Sat, Dec 8 Judy Emry Invite
Wed, Dec 19 Tenino Girls Tourney
        Round Robin Style Tourney - Weigh Ins @ 1:30
Thu, Dec 27 Rogers Holiday Invite
Yelm Rogers (Puyallup) (Host)
Auburn
Auburn Mountainview
Auburn Riverside
Bonney Lake
Bellarmine
Curtis
Emerald Ridge
Fife
Forks
Federal Way
Graham Kapowsin
Hudson's Bay
Ingraham
Kent Meridian
Kentwood
Mount Baker
Mount Rainier
Puyallup
Sumner
Spanaway Lake
Tenino
Thomas Jefferson
Fri, Jan 11 Lady Huskie Invite
Yelm 0 Othello (Host) 0
Hermiston, OR 0
Riverside, OR 0
Anacortes 0
Burlington-Edison 0
Bremerton 0
Chiawana 0
Columbia (Burbank) 0
Connell 0
Cashmere 0
Central Valley 0
Davis 0
Ellensburg 0
Eastmont 0
Ephrata 0
Eisenhower 0
Enumclaw 0
East Valley (Yakima) 0
Grandview 0
Granger 0
Glacier Peak 0
Hanford 0
Highland 0
Kiona Benton 0
Kennewick 0
Kamiakin 0
Klahowya 0
La Conner 0
Lynden 0
Lakewood 0
Liberty 0
Mount Baker 0
Mead 0
Moses Lake 0
Monroe 0
Newport 0
Naches Valley 0
Pasco 0
Prosser 0
Quincy 0
Republic 0
Richland 0
Royal 0
River View 0
Southridge 0
Sunnyside 0
Snohomish 0
Stanwood 0
Toppenish 0
Tonasket 0
Wahluke 0
Wapato 0
Warden 0
Woodland 0
White River 0
White Swan 0
Walla Walla 0
Zillah 0
Sat, Jan 12 Lady Huskie Invite
Sat, Jan 19 Lipstick Open
Tue, Jan 22 Yelm 0 Bethel 0
Sat, Jan 26 Lady Knights Invitational
Yelm 103 Kamiak (Host) 52
Anacortes 17
Arlington 104
Burlington-Edison 84
Blaine 28
Bellingham 44
Ballard 28
Cascade 52
Cedarcrest 7
Concrete 3
Darrington 0
Evergreen 25
Edmonds-Woodway 47
Federal Way 128
Granite Falls 25
Glacier Peak 13
Hazen 39
Ingraham 5
Jackson 19
La Conner 19
Lakewood 79
Lynden 104
Lakeside 19
Mariner 3
Mount Baker 0
Marysville-Getchell 5
Monroe 69
Marysville-Pilchuck 0
Mount Rainier 42
Mount Vernon 7
North Thurston 7
Nooksack Valley 7
Naches Valley 28
Oak Harbor 16
Othello 207
Redmond 47
Shorecrest 28
Sehome 0
Spanaway Lake 89
Snohomish 85
Squalicum 0
Stanwood 54
Sedro-Woolley 70
South Whidbey 6

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 NPSLAthletics.org
Advertising Privacy Policy