Login

2019 WIAA
4A State Volleyball Tournament
SunDome, Yakima
Friday, November 22 - Saturday, November 23

Print
 
View:
 
November 23
Consolation
November 23
Consolation
November 22
Consolation
November 22
First Round
November 22
Quarterfinals
November 23
Semifinals
November 23
Championship
 
 
         
Wenatchee 0
#1
Nov. 22, 11:45am
Curtis 3
         
                  
                  
      
Wenatchee 0
#9
Nov. 22, 6:45pm
Camas 3
    
Curtis 0
#13
Nov. 22, 8:15pm
Lake Stevens 3
      
                
                
        
Camas 0
#2
Nov. 22, 11:45am
Lake Stevens 3
        
                
                
   
Camas 3
#17
Nov. 23, 11:00am
Mead 0
          
Lake Stevens 3
#21
Nov. 23, 1:00pm
Auburn Riverside 1
   
                
                
        
Eastlake 0
#3
Nov. 22, 11:45am
Emerald Ridge 3
        
                
                
      
Eastlake 2
#10
Nov. 22, 6:45pm
Mead 3
    
Emerald Ridge 1
#14
Nov. 22, 8:15pm
Auburn Riverside 3
      
                
                
        
Auburn Riverside 3
#4
Nov. 22, 11:45am
Mead 1
        
                
                
                 
Lake Stevens 1
#26
Nov. 23, 7:00pm
Tahoma 3
Championship
Camas 3
#23
Nov. 23, 3:00pm
Richland 2
7th & 8th
                
                
        
Issaquah 1
#5
Nov. 22, 1:30pm
Tahoma 3
        
                
                
     
Issaquah 3
#11
Nov. 22, 6:45pm
West Valley (Yakima) 1
    
Tahoma 3
#15
Nov. 22, 8:15pm
Puyallup 1
      
                
                
        
Puyallup 3
#6
Nov. 22, 1:30pm
West Valley (Yakima) 0
        
                
                
   
Issaquah 1
#18
Nov. 23, 11:00am
Richland 3
          
Tahoma 3
#22
Nov. 23, 1:00pm
Graham Kapowsin 1
   
                
                
        
Richland 2
#7
Nov. 22, 1:30pm
North Creek 3
        
                
                
      
Richland 3
#12
Nov. 22, 6:45pm
Skyview 0
    
North Creek 2
#16
Nov. 22, 8:15pm
Graham Kapowsin 3
      
                
                
        
Skyview 0
#8
Nov. 22, 1:30pm
Graham Kapowsin 3
        
                
                
   
Curtis 0
#19
Nov. 23, 11:00am
Emerald Ridge 3
              
                 
                 
Emerald Ridge 0
#24
Nov. 23, 3:00pm
North Creek 3
5th & 6th
                
Auburn Riverside 2
#25
Nov. 23, 5:00pm
Graham Kapowsin 3
3rd & 4th
                
                
  
Puyallup 2
#20
Nov. 23, 11:00am
North Creek 3
              
                
                
                  
                  
                  
                   
                   
                   
Note: This is not an official WIAA State Bracket.
For official WIAA State Brackets, visit the WIAA tournament page.
Team Awards
Champion
Tahoma
Second Place
Lake Stevens
Third Place
Graham Kapowsin
Fourth Place
Auburn Riverside
Fifth Place
North Creek
Sixth Place
Emerald Ridge
Seventh Place
Camas
Eighth Place
Richland
  Revised: 11/23/19 10:14 PM by Ted House
Scored Game #26

Director:
 
hit counter
Copyright 2007-2009 WashingtonPrepAthletics.com | Contact