Login

2019 West Central District 3
Southwest District 4
4A Volleyball Tournament
Finals at Curtis High School & Curtis JHS
Tuesday, November 12 - Saturday, November 16

Print
 
View:
 
November 12
Play-In Matches
November 16
November 16
November 15
November 15
November 15
November 16
November 16
 
 
Curtis 3
#A Bellarmine Prep HS
Nov. 12, 7:30pm
Kentlake 1
Winner to #2 / Loser Out
           
Rogers (Puyallup) 0
#1 Curtis HS
Nov. 15, 3:00pm
Auburn Riverside 3
         
                    
                    
        
Rogers (Puyallup) 3
#13 Curtis Junior HS
Nov. 15, 6:30pm
Kentridge 0
Loser Out
    
Auburn Riverside 2
#9 Curtis HS
Nov. 15, 6:30pm
Curtis 3
Loser to #22
      
                  
                  
Auburn 3
#B Bellarmine Prep HS
Nov. 12, 5:00pm
Heritage 2
Winner to #4 / Loser Out
     
Rogers (Puyallup) 0
#19 Curtis HS
Nov. 16, 10:00am
Puyallup 3
Loser Out
    
Curtis 3
#2 Curtis Junior HS
Nov. 15, 3:00pm
Kentridge 0
        
                 
                 
  
Puyallup 3
#23 Curtis HS
Nov. 16, 1:30pm
Camas 0
Loser to #26
            
Curtis 0
#17 Curtis HS
Nov. 16, 3:30pm
Graham Kapowsin 3
Loser to #27
   
                 
                 
Federal Way 2
#C Auburn Mtnview HS
Nov. 12, 7:00pm
Olympia 3
Winner to #8 / Loser Out
    
Auburn 0
#20 Curtis Junior HS
Nov. 16, 10:00am
Camas 3
Loser Out
     
Skyview 3
#3 Curtis Junior HS
Nov. 15, 4:45pm
Enumclaw 0
        
                 
                 
       
Enumclaw 1
#14 Curtis Junior HS
Nov. 15, 8:15pm
Auburn 3
Loser Out
    
Skyview 0
#10 Curtis HS
Nov. 15, 8:15pm
Graham Kapowsin 3
Loser to #21
      
                 
                 
           
Auburn 0
#4 Curtis HS
Nov. 15, 4:45pm
Graham Kapowsin 3
        
                   
                   
   
Puyallup 0
#25 Determined By Coin Flip
Auburn Riverside 1
Winner 5th / Loser 6th (determined by coin flip)
                
Graham Kapowsin 3
#28 Curtis HS
Nov. 16, 6:30pm
Emerald Ridge 0
Championship
Winner 1st / Loser 2nd
                   
                   
           
Kentwood 1
#5 Bellarmine Prep HS
Nov. 15, 3:00pm
Emerald Ridge 3
        
                   
                   
         
Kentwood 3
#15 Bellarmine Prep HS
Nov. 15, 6:30pm
Mount Rainier 2
Loser Out
    
Emerald Ridge 3
#11 Bellarmine Prep HS
Nov. 15, 8:15pm
Camas 0
Loser to #20
      
                   
                   
      
Kentwood 1
#21 Curtis HS
Nov. 16, 11:45am
Skyview 3
Loser Out
    
Mount Rainier 0
#6 Bellarmine Prep HS
Nov. 15, 4:45pm
Camas 3
        
                  
                  
   
Skyview 1
#24 Curtis Junior HS
Nov. 16, 1:30pm
Auburn Riverside 3
Loser to #26
            
Emerald Ridge 3
#18 Curtis Junior HS
Nov. 16, 3:30pm
Tahoma 0
Loser to #27
   
                  
                  
     
Kennedy Catholic 1
#22 Curtis Junior HS
Nov. 16, 11:45am
Auburn Riverside 3
Loser Out
     
Puyallup 3
#7 Stadium HS
Nov. 15, 3:00pm
Kennedy Catholic 0
        
                  
                  
        
Kennedy Catholic 3
#16 Stadium HS
Nov. 15, 6:30pm
Olympia 1
Loser Out
    
Puyallup 2
#12 Stadium HS
Nov. 15, 8:15pm
Tahoma 3
Loser to #19
     
Curtis 0
#27 Curtis Junior HS
Nov. 16, 6:30pm
Tahoma 3
Winner 3rd / Loser 4th
                 
                 
   
Camas 0
#26 Determined By Coin Flip
Skyview 1
Winner 7th / Loser 8th (decided by coin flip)
       
Olympia 1
#8 Stadium HS
Nov. 15, 4:45pm
Tahoma 3
       
                 
                 
                    
                    
                    
Team Awards
(Top 8 to State)
First Place
Graham Kapowsin
Second Place
Emerald Ridge
Third Place
Tahoma
Fourth Place
Curtis
Fifth Place
Auburn Riverside
Sixth Place
Puyallup
Seventh Place
Skyview
Eighth Place
Camas
Admissions
$8 Adults/Non-ASB
$5 Students with ASB
$5 Sr. Citizens (62+)
$4 Elementary

Photos of ASB Not Accepted
Checks Not Accepted
  Revised: 11/16/19 9:11 PM by Suzanne Vick
Scored Game #27

Director: , 253-566-5718, svick@upsd83.org
 
hit counter
Copyright 2007-2009 WashingtonPrepAthletics.com | Contact