League
Cascade Division
Olympic Division
Mount Rainier
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Gymnastics   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Cheer   Dance & Drill 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:New ad 300 X 250 Way Scarff
Boys Cross Country
NPSL 4A - Cascade
   League  Overall
 WLWL
Hazen0000
Kennedy Catholic0000
Kent Meridian0000
Kentlake0000
Kentridge0000
Kentwood0000
Mt Rainier0000
Tahoma0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Saturday, Sep 14
 
Lindbergh
Kentlake
Fife
Clover Park
White River *


WhtRvrHS
 
Bellarmine Invitational
Skyline
Puyallup
Gonzaga Preparatory School
Federal Way
Bellarmine *


BPHS
 
The 21st Bellarmine Invite
Olympic
Auburn Riv
Bellarmine *


BPHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Mount Rainier Opponent  
Sat, Sep 7 Tahoma Coed Relays

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Sep 18
Tahoma (Host)
Kentlake
Mount Rainier
4:00 PM Away LkWildPk
Sat, Sep 21 Fort Steilacoom Invitational
Steilacoom (Host)
Hazen
Kennedy Catholic
Kelso
Mount Rainier
Skyline
9:00 AM Away StlcmHS
* Wed, Sep 25 Kent Meridian
4:00 PM Home MRHS
Sat, Sep 28 Bellevue Invite
Sammamish (Host)
Kennedy Catholic
Mount Rainier
9:00 AM Away SammStPk
Sat, Oct 5 Curtis Invite
Curtis (Host)
9:00 AM Away
* Wed, Oct 9
Hazen (Host)
Kennedy Catholic
Mount Rainier
3:30 PM Away PhArnold
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Cleveland
Cashmere
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Ellensburg
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Klahowya
Kingston
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\\\\\\\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Sequim
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
9:00 AM Away LWHS
* Wed, Oct 16
Kentwood (Host)
Kentridge
Mount Rainier
4:00 PM Away ClrkLk

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 26, 9:30 AMNPSL Sub-District Championships at Fort Steilacoom Park
 Nov 2, 12:00 AMWestside Classic-WCD Championships at Chambers Bay
 

Copyright 2007-2016 NPSLAthletics.org
Advertising Privacy Policy